Kullanım Koşulları

 1. Web İçerik Yönetim Yazılımı:Eladesign tarafından geliştirilmiş bu yazılımın (Adı Elatek olarak geçecektir) tüm hakları Ela Web Tasarım’a aittir. Müşteri, Yazılım’ın kaynak kodlarını talep edemez, taşıyamaz, kopyalayamaz, üçüncü şahıslara devredemez ve bu sözleşmeye konu olan internet adresleri dışında hiçbir projede kullanamaz. Ela Design, elatek yazılımında, ihtara gerek duymaksızın gerekli gördüğü her türlü düzenlemeyi yapabilir, mevcut modülleri kullanımdan kaldırabilir ve yeni modüller oluşturabilir. Müşteri, Elatek yazılımına, javascript, css, html, php v.b. hiçbir kodun eklenmesini talep edemez.
 2. E-posta Hesapları:Müşteri, e-posta hesaplarını Eladesign’den almak istediği durumda Eladesign, Müşteri’nin bildirdiği hesap isimlerine göre mail hesaplarını oluşturacaktır. Müşteri’nin talep ettiği her mail hesabı Eladesign tarafından fiyatlandırılacak ve yıllık hizmet bedeli olarak fatura edilecektir.
 3. E-posta Kullanım Şartları:Müşteri’ye gelen-giden e-postalardan, içeriklerinden, yedeklenmesinden veya arşivlenmesinden ElaDesign sorumlu değildir. Eladesign sunucusuna gelen ya da gönderilen mailler, müşterinin kullanım kotası dolmamış olsa bile sunucuda 30 günden fazla bekletilmez ve otomatik olarak silinir. Bu sebeple Müşteri, gerekli gördüğü e-postalarını kendi yöntemleri ile saklayacaktır. Müşteri e-posta hesaplarını kullanırken, kesinlikle SPAM mail (izinsiz reklam mailleri) olarak, yasadışı amaçlı kullanmayacağını, spam attığı maillerin sadece kendi sitesine değil, sunucudaki diğer Eladesign Müşterilerine de zarar vereceğinden, bunun yasal sorumluluğundan ve doğacak zararlardan sorumlu olduğunu kabul etmiş sayılır. Müşterinin Spam mail gönderimi tespit edildiğinde hizmet Eladesign tarafından uyarı yapılmaksızın sonlandırılacaktır. Eladesign mail sunucusu mücbir sebepler dışında yılın %99’unda yayında kalacaktır. Sunucu tarafında donanım veya yazılım arızası bulunması veya sunucunun saldırıya uğraması halinde yayının kesilmesi mücbir sebeplerden sayılacaktır. İlgili yedek parça veya parçalar Eladesign tarafından tedarikçiye sipariş edilecek ve yedek parçanın teslim alınmasına kadar geçen sürede sunucunun servis dışı kalmasından dolayı Eladesign sorumlu tutulmayacaktır.
 4. Hosting (Web Sitesi Barındırma):Eladesign, Elatek yazılımının ve Yazılım’ı kullanan web sitelerinin barındırılması ve yayınlanması için gereken teknik kriterleri karşılayacak altyapı yatırımını yapmaktadır. Web sitesi barındırma amacıyla Eladesign tarafından satın alınan ya da kiralanan sunucuların, mücbir sebepler dışında %99 yayında kalması sağlanmaktadır. Müşteri yıllık ödemelerini yaptığı sürece hosting hizmetini almaya devam edecektir. Eladesign, sektörel, teknolojik, piyasa ve ekonomik gibi değişimlerin yaşandığı koşullarda ödeme periyodu geldiğinde, ödemeyi almayarak hizmetini sürdürmeme hakkını saklı tutar.
 5. Domain (Web Sitesi Alan Adı):Eladesign, sunucularında güncelleme yapabilir, sunucularını farklı bir lokasyona taşıyabilir ya da bakım yapabilir. Eladesign tarafından tescil edilmeyen ve/veya yönetimi Eladesign kontrolünde olmayan domainlerin (alan adları), sunucu taşıma, bakım ve güncelleme gibi işlemlerden dolayı kesintiye uğraması, Eladesign sorumluluğunda değildir.
 6. Doküman Teslim Şartları:Sözleşme tarihi itibari ile 7 iş günü içinde, anlaşma kapsamında yer alan dökümanlar (metin, resim, logo, video, slogan vb) Müşteri tarafından dijital ortamda ve tasniflenmiş olarak teslim edilecektir. Metinlerin doğruluğu, anlam bütünlüğü ve imla kurallarına uygunluğu Müşteri’nin sorumluluğundadır.
 7. Metinler müşteri tarafından word belgesi formatında ve özgün metin niteliğinde hazırlanacaktır; internette herhangi bir sayfadan kopyalanmış olması durumunda, web sitesinin arama motorlarında değer kaybetmesi ve benzeri doğacak zararlardan Eladesign sorumlu değildir.
 8. Müşteri, web sitesinde yer alacak resim-metin-müzik-grafik gibi her türlü içerikten yasal olarak kendisi sorumludur. Eladesign, Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına aykırı olduğu tespit edilen herhangi bir içeriği, ihtara gerek duymaksızın derhal yayından kaldırabilir. Müşteri, yayınladığı/yayınlattığı suç unsuru doğurabilecek içeriklerden kaynaklanacak her türlü maddi ve manevi zararı ödemeyi kabul ve taahhüt eder.
 9. Web sitesinin üretim aşamasında ve/veya tesliminden sonra ön görülen hosting paketi yeterli olmadığı durumlarda eğer mevcut ise bir üst hosting paketine fiyat farkı ödenerek geçilebilir ve yıllık ödemeler geçilen paketin Eladesign tarafından belirlenen fiyatına göre faturalandırılır.
 10. Proje Aşamalarının Onaylanması:Ana tasarım, tasarımın kodlanması, ürün sayfaları, foto galeri, banner çalışması gibi maliyet oluşturan ve sözleşmeye konu olmuş hizmetin kendisini temsil eden aşamalar için, örnek bir çalışma yaparak, Eladesign “onay” isteyecek ve Müşteri tarafından onaylanmış bir çalışmanın değiştirilmesi, işin niteliğine göre, iş teslim süresini uzatacağı gibi ayrıca ekteki Fiyat Listesi’nden fiyatlandırılacaktır. Müşteri, bu maddeye istinaden atayacağı temsilcisinin “onay” vermeye yetkili olduğunu beyan etmiş, kararlarının geçerli olacağını kabul etmiştir.
 11. Yönetici Yetkileri:Müşteri, iş başlangıcında web sitesi ile ilgili kimin/kimlerin hangi konularda yetkili olduklarını bildirmelidir. Sorumlu kişiler, dokümanın temin edildiği, proje aşamalarını onaylayan, mail hesaplarının ve site yönetim şifrelerinin teslim edildiği kişi/kişiler olacaktır. Müşteri, yetkili değişikliği olduğunda bunu güvenlik açısından Eladesign’e bildirmelidir.
 12. Web Tasarımı:Özgün tasarım çalışmalar, Müşteri’nin kurumsal kimliğine göre Müşteri tarafından güncellenebilir (dinamik) yapıya uygun şekilde grafik arayüz hazırlanır. Eladesign, Flash efektler ve senaryolu flash animasyon gerektiren (örnek: Logonun dönme hareketi, yıldızın parlaması efekti vb) çalışmalar yapmayacaktır. Tasarım sunumunda linkler ve animasyon çalışır durumda değil, resim formatındadır. Tasarım, konsept olarak Müşteri tarafından onaylandıktan sonra yazılıma giydirme aşamasına geçilir ve geçici bir internet adresinde üretilir. Müşteri tasarımın hazırlandığı psd dosyasını Eladesign’den talep edemez.
 13. Özgün Tasarımın Onaylanmaması:Eladesign tarafından hazırlanan özgün tasarım çalışması Müşteri tarafından hiçbir yönüyle konsept olarak onaylanmadığı durumda alınan %50 nakit ön ödemenin yarısı Müşteri’ye iade edilecektir.
 14. Hazır taslak çalışmalar:Sadece renk tercihinin yapıldığı, tek tip şablon üzerine Müşteri’nin logo ve dökümanlarının yerleşimi ile hazırlanır, Müşteri’ye özel grafik bir değişiklik yapılmaz.
 15. Ela Markası:Eladesign, hazırladığı web tasarımının altına isterse, tescilli markası olan ELADESIGN® logosunu ve bağlantısı ekleyecektir.
 16. Özel Yazılım Talebi:Web sitesi içeriklerinin Müşteri tarafından da güncellenebildiği Elatek, Müşteri’nin özel taleplerine göre geliştirilmez, Eladesign yazılım geliştirme sürecinde kendi belirlediği teknik kriterleri ve iş planını uygular.
 17. Yazılımda Şifreli Sayfa Bileşeni:Bu bileşen herhangi bir güvenlik düzeyi ihtiyacını karşılamaz, örneğin; bayi fiyat listesi vb gibi. Müşteri, şifreli sayfa oluşturduğunda, bu sayfadan yayınladığı bilgilerin, üst düzey ya da yasal gizlilik içermemesi gerektiğini, üçüncü şahısların eline geçebileceğini / kötü amaçla kullanılabileceğini, aksi durumda doğacak zararlardan kendisinin sorumlu olacağını kabul eder.
 18. Yazılımda Dil Paketleri ve Tercüme:Eladesign, anlaşma kapsamında talep edilen dil altyapısını oluşturmakla yükümlüdür. Ana dil dışında talep edilen her dil paketi ekteki Fiyat Listesi’nden hesaplanacaktır. Dökümanın niteliğine göre ayrıca işçilik fiyatı teklif olarak sunulur. Müşteri, Eladesign’den tercüme hizmeti talep edemez, tercümelerin doğruluğu Müşteri’nin sorumluluğundadır.
 19. Arama Motoru Optimizasyonu (SEO):Müşteri tarafından, hedeflenen anahtar kelimelerin, kelime değerine göre, yeterli tekrarda geçtiği özgün metinler, periyodik veri güncellemesi sağlanmalıdır. Web sitesi sistemde yer aldığı halde, Müşteri’ye ait web sitesinin herhangibir sürede, herhangibir kelime ya da kelime öbeğinde, herhangibir arama motorunda, herhangibir sıralamada yer alacağı garantisi verilmediği Eladesign tarafından Müşteri’ye açıkça ifade edilmiş ve Müşteri tarafından anlaşılmıştır. Arama motoru sonuçları Eladesign sorumluluğunda değildir. Web sitesine Eladesign kontrolü/bilgisi dışında (dışarıdan) sağlanan seo çalışmalarında (bilinçsiz ya da kötü niyetli seo çalışmaları, kalitesiz sitelerden alınacak linkler vb uygulamalar ile sitenin cezaya düşmesi, Google indeksinden silinmesi, domain adresinin değersizleştirilmesi gibi..) telafi edilemeyecek sonuçlar doğurması durumunda oluşabilecek zarar ve kayıplardan Eladesign sorumlu tutulamaz.
 20. Aylık Ücretli Seo Hizmet Kapsamı;İçeriklerin daha verimli kullanılması, yeni/özgün/periyodik içerik üretimini yönlendirmek – Müşteri’den teslim alınan içeriklerin, seo kriterlerine uygun olacak şekilde yayınlanmasını (sayfa title – url – anahtar kelime – açıklama alanı – link inşası – vurgu çalışması – kopya metin testi vb..) ve kontrolünü sağlamak, blog hazırlığı, gerekli durumlarda yeni menüler oluşturulması gibi takip ve danışmanlık konularını kapsayacaktır. Ekte yer alan fiyat listesine göre Müşteri, aylık ödemelerini zamanında yaptığı sürece geçerli olacaktır.
 21. Web Sitesinin Taşınması:Müşteri, web sitesini başka bir firmaya/sunucuya taşımak istediğinde, Eladesign’den herhangi bir kod/yazılım ve psd tasarım talep edemez. Bu durumda, offline browser (httrack, teleport pro v.b.) yazılımları kullanarak sitenin görünen yüzünü (html dosyaları, metinler ve resimler) indirebilir ve dilediği hosting firmasına dosyalarını taşıyabilir. Elatek altyapısı FTP hesabı kullanmamaktadır bu sebeple müşteri ftp hesap bilgileri talebinde bulunamaz.
 22. Web Sitesinin Kapanması:Müşteri, sözleşmeye istinaden yapması gereken ödemeleri, zamanında ve tam olarak yapmadığında, Eladesign, web sitesini yayından kaldırma hakkını saklı tutar. Müşteri, yıllık hizmet ödemelerini zamanında yapmadığı taktirde, web sitesi Elatek yazılımı tarafından otomatik olarak kapatılır. Bu durumda alan adının ve dökümanların kaybından, e-posta hesaplarının kapanmasından dolayı oluşacak zararlardan, maddi kayıplardan Eladesign sorumlu olmayacaktır.
 23. Projenin Eladesign Tarafından İptal Edilmesi:Müşteri’den kaynaklı gecikmelerde; dökümanların zamanında teslim edilmemesi, onay aşamalarına zamanında olumlu/olumsuz cevap alınamaması, yetkiliye ulaşılamaması vb durumlarda, Eladesign, projeyi askıya alır, kendi iş planına göre hareket eder. Eladesign, bu durumun 60 günden uzun sürmesi halinde, alınmış ödemeler iade edilmeksizin projeyi iptal etme hakkını saklı tutar.
 24. Sözleşmenin Tadili:Bu sözleşmedeki değişiklikler Eladesign tarafından haber vermeksizin yapılabilir. Sözleşme değişikliğine Müşteri tarafından 3 iş günü içinde yazılı olarak itiraz gelmemesi halinde Müşteri bu değişiklikleri kabul etmiş olur. Sözleşmede yapılmış olan değişiklikler ve geçersiz kılmalar diğer hükümlerin geçerliliğine ve sözleşmenin bütünlüğüne engel teşkil etmez.
 25. İhtilafların Halli:İhtilaf halinde İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.
 26. Yürürlük:Bu sözleşme, müşteri Eladesign’den hizmet almayı ya da Eladesign müşteriye hizmet sunmayı tercih ettiği sürece geçerlidir.
WhatsApp WhatsApp Destek