Yerel Seo Çalışması

2

Yerel Seo Çalışması bölgenizdeki satışlarınızı arttırmanın  en etkili yollarından biridir. Özellikle müşteriye dönüşme olasılığı yüksek olan ziyaretçileriniz için bu çalışmaya önem vermelisiniz.

Yerel Seo Çalışması

Bir şehrin belli bölgelerinde ya da tamamında yapılan seo çalışmasıdır. Özellikle yerel rehberler ve yerel portal sitelerinde ürün ve hizmetlerinizi anlatan makaleler aracılığı ile çalışmaya başlayabilirsiniz.

İnsanlar belli bölgeler ile ilgili arama yaparken belirli davranış biçimleri sergilemektedirler. Örneğin bir kahvaltı mekanı ararken hem kolay ulaşılan bir yer, hem de diğer insanlar tarafından yorumlanmış iyi mekanları ararlar. Dolayısı ile ürün ve hizmetleriniz ile ilgili bir web sitesi kursanız bile kontrolü sizde olmayan bir yerel rehberden kötü yorumlar alarak müşteri kaybına uğrayabilirsiniz.

Yerel Seo Çalışması Nasıl Yapılmalıdır ?

Bu yazımızda anlatacaklarımızı dah iyi anlayabilmeniz için bazı örneklemeler kullanacağız. Kullanacağımız örneklerdeki firma ya da şahıslar tamamen hayal ürünüdür. Bunu belirtmekte fayda olduğunu düşünüyoruz.

Örnek 1 : Kahvaltı Hizmeti Veren Bir Kuruluş

Firma Adı : Meltem Kahvaltı Sofrası

Firma Sahibi : Teoman Yılmaz

Firma Adresi : Beykoz / İstanbul

Müsteri 1 : Aysel Aydın

Müşteri 2 : Meral Yılmaz

Müşteri 3 : Hayrettin Durmuş

Şimdi yukarıda verdiğimiz bilgileri kullanarak bir senaryo oluşturalım:

  • Meltem kahvaltı sofrasının sahibi Teoman bey el ilanları bastırarak %25 indirimle bir kahvaltı kampanyası yaptığını çevresindekilere duyurmak istiyor. Bir matbaa ile anlaşarak ilanları bastırıyor ve çevresine dağıtılmasını sağlıyor.

 

BU SAYFAYI PAYLAŞ

2 yorum

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WhatsApp WhatsApp Destek